Teine tehing oli Warren Buffettile kuuluva Berkshire Hathaway aktsiate ostmine. Märtsi keskpaigas ostis Toomas 110 Berkshire'i B-aktsiat, hinnaga 144,8 dollarit osak. Tõele au andes pole Berkshire'i aktsia Toomase investeerimiskarjääri jooksul ka kunagi varem üleliia soodne olnud. Selle ettevõtte puhul võib ideaalse ostukoha leidmist oodata pikalt ning õige hetk ei pruugigi saabuda. Samas tõdes Toomas, et praeguse hinnataseme juures ei ole oodata üleliia suurt tootlust ja püsib oht järgmise korrektsiooniga osa paigutatud rahast kaotada.
Berkshire'i ostmisega loodab Toomas lõigata kasu USA majanduse edust. On ju Ühendriikide majandus kasvamas palju kiiremas tempos kui euroala ning ka sealsete ettevõtete kasumid on tõusnud finantskriisi eelsele tasemele. Ühe põhjusena Berkshire'isse investeerimisel nimetas investor Toomas ka selle, et on pidevalt jälginud „Omaha oraakli“ ehk Warren Buffetti tegemisi ning seetõttu oli tal ka au investeerida oma raha eeskuju ettevõttesse.
Kuid eks Berkshire'isse investeerimisel on ka omad riskid. Näiteks kirjutas investor Toomas oma kommentaaris Berkshire'i ostmise kohta, et üks oht võib olla Buffetti vanus ja tervis. Samas on vanameister praegu täie tervise juures ning seetõttu võivad need riskid olla ka pisut võimendatud.
Võttis kasumit, teritab kõrvu
Kolmas tehing märtsis oli kasumivõtt lõhekasvataja Leroy Seafood aktsiatest. Investor Toomas müüs 18. märtsil 200 Leroy aktsiat, hinnaga 244,5 Norra krooni aktsia. Kasumit sai ta aktsiate müügist umbes 1550 eurot. Alles jäi Toomasele 400 Leroy aktsiat. Eile kauples Leroy aktsia 234 kroonil ehk alla kasumivõtu hinna.
Sihikul on investor Toomasel juba kuu aega olnud Statoil, kuid endiselt ootab ta õiget sisenemishinda. Asi on nimelt volatiilsetes naftahindades, mis teevad nädalas suuri liikumisi üles ja alla. Samas on Toomas ühes oma kommentaaris kirjutanud, et prognoosib naftahindadele veel langust, kuna seda mõjutab mitu olulist tegurit.
Näiteks OPEC, kes oma turuosa kaitsmiseks ei ole nõus tootmist vähendama. Kartell on pidanud läbirääkimisi teiste naftat tootvate riikidega, kes ei kuulu OPECisse. Kokkuleppele tootmist vähendada pole jõutud, kuna teised riigid tahavad, et ainult OPEC vähendaks tootmist, aga nemad mitte. Turul on olnud suur ületootmine ning see on toonud kaasa uue probleemi naftaturul. Nimelt on hoiusemahutid õige pea täis saamas ja isegi kui peaks otsustatama tootmist vähendada, kulub aega, et varud väheneks ning nafta turg jõuaks nõudluse-pakkumise tasakaalu.
USA ja Iraani tuumakokkulepe toob turule naftat juurde. Iraan, kellele USA oli kehtestanud tuumaprogrammi eest sanktsioonid, peaks kõigi eelduste kohaselt jõudma juba sel kuul Ühendriikidega tuumakokkuleppele. See tähendab, et Iraan saab taastada enda naftatootmise ning päevane tootmine peaks tõusma umbes 1,2 miljonit barrelit. Olukorras, kus turul on niigi ületootmine, tähendab Iraani nafta turule tulek veel suuremat küllust. Nafta hindadele avaldab see kindlasti negatiivset mõju. Nende tegurite tõttu kavatseb investor Toomas oodata, enne kui Statoili investeerima hakkab.